De rapporter och det informationsmaterial som finns i tryckta versioner går att beställa. (De flesta publikationer finns dock inte som tryckta versioner, utan går att ladda ner som pdf.) Du kan också prenumerera på Säkerhetspolisens pressmeddelanden.
Beställningar
Du beställer en publikation genom att skicka ett e-brev till sakerhetspolisen@sakerhetspolisen.se. Glöm inte att ange vilken publikation du vill beställa samt till vilken adress denna ska skickas. Vilka rapporter och vilket informationsmaterial som går att beställa ser du under publicerat.
Prenumerationer
Prenumererar du på pressmeddelanden skickas de direkt till din e-post. Vill du prenumerera på Säkerhetspolisens pressmeddelanden skicka ett e-brev med din e-postadress till press@sakerhetspolisen.se.